Warning: Undefined array key "options" in /home/klient.dhosting.pl/cukier/domseniorazdroj.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Misja i wizja - Dom Seniora | Świeradów-Zdrój
ul. Sudecka 22

59-850 Świeradów-Zdrój

537 161 029

Telefon kontaktowy

Misja i wizja

Ludzie tworzą miejsca, a miejsce tworzy ludzi

W myśl tego cytatu, pochodzącego z „Papierowych miast” J. Greena, został stworzony dom opieki dla osób starszych, którzy potrzebują uwagi oraz zaangażowania w jesieni swojego życia.

Zaspokajanie potrzeb naszych pensjonariuszy

To, co chcemy osiągnąć w pracy z osobami starszymi, to przede wszystkim zaspokojenie ich podstawowych potrzeb. Możemy to zrobić dzięki wykwalifikowanej i zaangażowanej kadrze, posiadającej duże pokłady empatii i zrozumienia dla naszych podopiecznych.

To, co jest dla nas priorytetem w opiece dla seniora, dotyczy szeroko pojmowanego komfortu, ale też bardziej złożonych potrzeb, takich jak poczucie spełnienia i bycia potrzebnym oraz bliskości drugiego człowieka, które jest ważne na każdym etapie życia

Spełniamy nie tylko podstawowe potrzeby

Rozwój jest ważny nie tylko w najwcześniejszych latach naszego życia. Dzięki ciągłym rozwijaniu umiejętności oraz pogłębianiu wiedzy, osoby starsze lepiej znoszą procesy związane ze starzeniem się. Mają też dzięki temu poczucie spełnienia i użyteczności, które jest niezbędne dla zdrowia psychicznego.

Dlatego w naszym domu opieki dla osób starszych dbamy o utrzymanie aktywności nie tylko fizycznej, ale też umysłowej. Piękne okoliczności przyrody oraz ogród dostosowany do potrzeb naszych pensjonariuszy pomaga nam zachęcić ich do podejmowania aktywności, co pomaga walczyć nam z apatią, tak często występującą u starszych osób.

Wykorzystujemy potencjał

Staramy się poznać naszych podopiecznych i stworzyć z nimi zdrową relację, wspomagającą ich adaptację do nowego środowiska. W organizowanych zajęciach, oprócz rozwoju, wykorzystujemy doświadczenie i wiedzę, którą nasi pensjonariusze zdobywali przez całe życie. Jest to możliwe dzięki stymulującym zajęciom, które angażują seniora w życie lokalnej, domowej społeczności.

Wiemy, co jest ważne, aby miejsce opieki dla seniora było miejscem bezpiecznym oraz radosnym dla naszych podopiecznych, w trudnych dla nich chwilach. Przekonaj się, że mamy dobro naszych seniorów na uwadze i zapisz się na wizytę wstępną już dziś w Domu Seniora Zdrój!

misja i wizja

Dlatego misją Domu Seniora „ZDRÓJ” jest zaspokojenie potrzeb naszych podopiecznych polegających na: